štěňata

28/09/2013 00:00

“co je nového”

5.8.2013 - Štěňátka
Aktualizace našich novinek, trošinku naší vinou… uvázla. Štěňátka se dostala do krásného věku, kdy zkoumají vše nové. Jsou krásná, zdravá , veselá, prostě jedinečné chvilky se nedají zmeškat.
První srpnový týden oslavila 6.týden života. Byla očkována první vakcínou a načipovaná. Definitivně jim byla přidělena jména a 2/3 mají své páníčky, kteří se na své nové společníky už moc těší. Všechna jsou krmena granulkami a moc jim to jde. Dnes, poprvé zkusila i nenamočené granule a obstojně je zchroupala, pro vývoj chrupu a jeho čištění, budeme teď dávat přednost suchým granulím. Mléčko od mamin ještě zkouší, ale jen tak na přilepšenou…
Ve 4.týdnu byli česepíci přestěhováni do venkovního výběhu. vypadají spokojeně, mají tam víc místa, chodí se venčit .. po původních obavách z toho mám dobrý pocit. Moje volné povolání a letní prázdniny dětí, nám dávají možnost vidět ne denní pokroky, ale někdy se nám zdá, že po hodinách mimča zísávají nové a nové zkušenosti...
Do nedělního podvečera ,na naší velké zahradě, štěňata řádila v zadních částech pod stromy. Stín vzrostlých stromů jim plně vyhovoval a do přední části zahrady u domu se vydala jen náhodně. Stačil jeden malý signál, netušíme jaký a od kterého ze štěňat a mrňousové, všichni, včetně westíků, zamířili po chodníčku směr dům…kdo u nás byl, ví, že není možné nepotkat rybníček…A přesně tak to dopadlo. Naštěstí v mělké vodě skončilo jen 8 z 15. Naneštěstí, ale k naší radosti se jim to moc líbilo a zbytek večera jsme opakovaně odnášeli jednoho plaváčka za druhým do bezpečí. Bezpečnost nade vše. Nápad jak zabránit samovolnému úprku štěňat směr voda byl objeven, dnes se bude realizovat.
Další novou zkušeností hlavně, pro česepíky byla bouřka, která se přes nás večer přehnala. Poměrně silný vítr, plno blesků, ale ne tak hrozné hřmění zahnala drobotinu do úkrytu boudy. Atta jako řádná mamina, šla své potomky uklidnit a zůstala s nima, myslím, že svůj první randál zvládla štěňata na jedničku.
Každodenní návštěvy nejen z řad zájemců, ale příbuzných, kamarádů nebo sousedů a dětí, dělá radost nám i pejskům. Nové ruce a nohy ke kousání a mazlení, jsou prostě super…
Nové foto.. štěňata CBR 6. týden, štěňata WHWT 6. týden

22.6.2013 - Štěňátka dokončila 2. týden života
Byla řádně dočervena, včetně obou mamin…Všechna vidí . Šikulové česepíci se snaží hodně chodit, hodně taky padají, ale to nevadí, trénink dělá závodníky, takže, Atta jim pravidelně utíká a prckové se snaží ji …všemi způsoby dostihnout.

Zatímco westíci v klídku ťapkají po krabici, krátké nožky pěkně šlapou, ale jejich plácnutí na bříško nebo záda je méně nápadné…nepadají z také výšky. Dnes dokonce červená holčička..nejmenší ze všech, docela hlasitě vrčela….na mě. Zůstává u nás ve vesnici u rodiny kamarádky, děti i manžel se na holčičku moc těší.. Žlutá holčička má své nové páníčky z Prostějova, dnes se za ní přijela paní podívat. Myslím , že žlutá, Amanda, bude v rodině z mnohaletými zkušenostmi s pejsky ,velmi spokojená. Modrého pejska si dnes vybrali manželé z Brna. Pán je hudebník, tak doufáme, že náš kluk nebude dělat ostudu nekulturním štěkotem. Na další se brzy přijede podívat slečna studentka z Ostravy a manželé z Hradce. Na všechny se moc těšíme.

Pro malé kudrnáče se zatím moc pánečků nenašlo. Doufáme, že je to pouze neznalostí tohoto plemene, protože kvalita našich drobků je bezpochyby na vysoké úrovni. Atta statečně stíhá kojit všechny hladové krky. Vrh je velmi vyrovnaný, váhy se pohybují ve 14. dnu kolem 1250g u všech, žádné viditelné rozdíly. Svého jistého majitele má žlutá fenka, Abigail. Po shlédnutí fotek, se stala oblíbencem manželů , kteří přijedou v týdnu , podle všeho, by malou hned odvezli sebou. Jsem ráda, že na další pejsky máme zájemce z řad myslivců. Čekáme až povyrostou a bude možné aspoň něco málo vyčíst na jejich povahách. Pro celkový nedostatek času, nejde dost rychle a často aktualizovat naše stránky. Nejrychlejší je proto fotodokumentace na https://jaulesa.rajce.idnes.cz/

22.6.2013 - Štěňátka jsou na světě - 2
První noc po porodu Alannis jen koukala, jak po ní mimča „jdou“. Nechtěla si lehnou, položit hlavu, takže jsem občas musela přisednout , uklidnit , přiděla t miláčky k cecíkům. Druhá noc jako na vodě. Takže je pátek a večer se stará Gábi, i když Alička už je senzační ..
Ale …Atta mění chování, večer odmítá granule a nechtěně nám ukazuje kde a hlavně kolik děr stačila vyhrábnout, když se všechno točilo kolem westíka. Noc je teplá Atta odfukuje v bedně , spát se nedá tak posedáváme venku, spát jdeme po půlnoci . Každou hodinku k ní někdo vstane.
22.6.2013 ráno sice pomalu , ale zbaští svou dávku granulí, začínáme pochybovat, že to bude rychlé. Představa další noci ve stavu bdění…ale necelou hodinu po poledni je na cestě první štěně, je to pejsek, dostává modrou a jak se později ukáže, je největší ze všech. Atík okamžitě ví , co má dělat a sama všechno zvládá, jen ji musím trochu krotit, je tak nadšená…zatím. Do hodiny jsou na světě ještě dvě holky, všechno hezky klape. Po 7. štěněti Atta několikrát marně tlačí, situace se nám mění. Padne myšlenka na veterinu, ještě ji zkusíme donutit vstát a jít ven, trochu se na vodítku vyvenčí, když se vrátíme do porodny .. vykoukne na nás kluk. Máme 4 kluky a 4 holky je půl čtvrté a do hodiny se narodí ještě jedna slečna a jeden pejsek. Všichni se mají čile k světu. Atta je vyčerpaná, ale odhodlaná je všechny znovu a znovu olizovat.
Kontrolní vážení z druhého dne říká…všichni přibírají.

20.6.2013 - Štěňátka jsou na světě
Termíny porodů u obou fenek se přiblížily. Velmi teplé počasí i v noci nám trochu dělala starosti, holky vypadaly unaveně. Ve středu 19. 6. Se Alannis podařilo několikrát vyhrabat obrovskou díru pod smrkem, potrhat veškeré podložky, hadříky v porodní bedně. Nezapomněla se několikrát za den vykoupat v jezírku a v podvečer chytila třes, zalezla do bedýnky. Granulky zůstaly netčené a já se nastěhovala .. ..do porodnice…volný pokoj . Mám pocit, že nespala ani chvilku. 20.6. ráno vystartovala na zahradu poštěkala na slepice. No skončila v jezírku a v jámě pod smrkem. Z toho vylezl špinavý westík a tak její cesta skončila ve vaně. Když jsem ji s důrazným komentářem pustila do pelíšku, roztřásla se a za deset minut v 9:22 , byl na světě zelený kluk. Potom přišly na řadu červená a žlutá holčička. Modrého kluka už uvítala Gabka , která se vrátila ze školy. U fialového kluka si Gábi zahrála na asistentku, když jsem neuváženě odběhla mimo dům. Bylo 12:40. Poslední štěně vrhu A. Všechna mimča hezky sají od maminky, která se vzorně stará. Každodenní vážení potvrzuje pravidelné přibírání.

25.5.2013 - spojení Alannis of Moondasisy Star a Dashing Dancer of White Gallardo
WHWT - sono potvrdilo březost...hurá?! Vrh koncem června.

20.5.2013 - CHBR ŠTĚŇÁTKA by se měla narodit KONCEM ČERVNA!!!
Sono dnes potvrdilo, že krytí proběhlo úspěšně !!!!!!
Bereme záznamy na štěňátka CBR, perspektivní spojení jak po stránce pracovní tak exteriérové!!!

20.4.2013 - POHÁR ANKA CUP 2012
V soutěži pořádané klubem KCHLS , se stala Atta z Koleského Statku, nejlepší fenou plemene CBR, Dual Purpose (výstavní i zkouškové výsledky), 2. místo. V kategorii pracovní fena, získala 2. místo ( s vysokým počtem bodů za „pouze“ 4 zkoušky).
V hodnocení všech retrieverů skončila na 13. místě.
Výborně se umístil i Penrose Fair Play p. Soni Sehnalíkové.
Dual Purpose 3.místo.
Celkově 17. místo

12.4.2013 - WHWT
Krycím psem pro Alannis se stane Dashing Dancer of White Gallardo

29.3.2013 - WHWT
krycího psa pro Alannis jsme hledali s nižší kohoutkovou výškou, kvalitní srstí..
Čekáme na vyjádření poradce chovu.

25.3.2013 - Plánujeme štěňata krytí duben/květen 2013
CBR otcem našeho prvního vrhu se stane Penrose Fair Play, import. UK Výborné pracovní kvality a exteriér naší Atty, jsme se rozhodli spojit s jedincem vynikajícího vzhledu a vrozenými loveckými vlastnostmi. Oba pejsci jsou zdraví, spojení dává možnosti dalšího krytí v ČR i v zahraničí. V rodinných podmínkách velké zahrady, na konci malé jihomoravské vesnice se těšíme na štěňátka s typickými vlastnostmi plemene CBR.