Zodiac Silver Boy Kelečský poklad (ZACK)

   * 18.4. 2014

CHOVNÝ PES "U"

aktivní lovecký pes

       DKK 0/0 , DLK A/A

            PRA prdc clear by parents, DM clear, EIC clear

             výška 64 cm, chrup úplný, skus nůžkový

                                              

                                                        ZKOUŠKY:

      vitěz OVVR, PZ I.c, CACT,

KPZ  I.c vítěz zkoušek (5/2016)

MVZPR pohár prezidenta RKCZ III.c (7/2016)

KPZ a KZVP ..jihomoravský pohár RKCZ (I.c, CACT vítěz zkoušek PZ, I.c CACT 2.místo) celkový vítěz jihomoravského poháru..Těšany 8/2016

                                                        VÝSTAVY:

   3 x CAJC, CAC,BOJ

    

                                                       

        Po roku a něco málo dnů soužití s tímto psem, se nám opět  potvrzuje vřejně známá věc, co pes, jiná povaha. Zack má všechny vlastnosti správného česepíka, kluka puberťáka. Umí si pořádně máknout, jen nesmíte ze svých nároků polevit. Cvičíme téměř denně. Zaměřujeme se na poslušnost a přesný, správný aport. Tento pes nemá rád stereotyp, takže často měníme odměny, terény a upevňujeme vzájemný kontakt hrami. Zack má výborný nos, fascinuje ho voda a zvěř .  Máme za sebou OVVR, které v 7.m vyhrál, věk.. :). Připravujeme se na zkoušky lovecké upotřebitelnosti.  Po vyšetření kloubů...s výsledkem 0/0 a A/A jsme přihlásili i první výstavy. V Nitře se Zack seznámil s plnou halou a k pátečnímu ex.1 přidal v sobotu 6.6. ex1, CAJC a BOJ  a stejně i v neděli  ex.1, CAJC a BOJ. V  Brně na Intercanisu přidal další ex.1,CAJC, BOJ, nastoupil do  závěrečných soutěží, kde sice nebodoval, ale užíval si to. 

16.9.2015

Zack 5.9.2015 složil KPZ v I. ceně s tit. CACT. S jedinou trojkou, s poslušnosti předvedl krásnou práci a v necelých 17 měsících předvedl, jak moc chuťový pes z něj roste. Nastoupil i na KZVP, ze kterých jsme  po první disciplíně odstoupili. Pes byl neklidný a roztěkaný, nesoustředěný.. ať už z jakých koliv důvodů. Zkoušky jsme došli cvičně bez dalšího zaváhání. Dalo nám to velice mnoho nových poznatků o nás samotných. Nové rady a pohledy na věc ze strany rozhodčích se nám určitě budou hodit pro další cvičení. Zkoušky z vodních prací pro tuto sezonu skončily, takže na další až příští rok.  Postupně přidáváme práci v lese, zkoušíme práci na barvě a jiné lesní práce. Zack je velmi chytrý, chápavý a rychle učenlivý. 

Je tady doba lovů na kachny . První letošní hon proběhl 11.9. a tak jsem naplánovala účast: Rozhodnutá procvičit klidy, neaportovat a neposílat do vody. Klidy, na kterých mě na zkouškách nemile překvapil, zvládl Zack s přehledem a  klidem. Na páteční hon přišlo málo psů, spousta kachen zůstala na vodě i v terasách nad rybníkem.  Proto jsem vyrazila do teras, kde Zack předvedl pěknou práci s teplou zvěří. Dohledával a nosil "zapíchnuté" kachny z keřů, aniž by jim ublížil nebo je pustil. Byla jsem hodně spokojená a dostala  pochvalu nejen od manžela. Jako odměnu dostal Zack možnost prohledání i okolí rybníka. Tady jsem se trochu obávala potápějících se kachen. Ale i tady se pes nechal odvolat. Krásný aport z hluboké vody vystřihl na konec své práce a my jsme mohli jít s hlavou na hoře domů.

2016

Očekáváme narození prvního vrhu po Zackovi. Maminkou očekávaného vrhu sod Hošťálky. Protože oba rodiče maximálně známe... :) dovolíme si předpokládat výborné povahové vlastnosti a kvalitní vlohy pro práci. Pro zdraví našich C štěňátek jsme udělali  všechno jak se patří, více už neovlivníme, ukáže čas, jak naše volba spojení vyjde...

Každodenní práce, cvičení a příprava přinesla výsledky. Na prvních letošních zkouškách  PZ  , které jsme zahrnulli do příprav na vyšší zkoušky, se stal Zackem absolutním vítězem, takže kromě CACT titulu si odnesl i pohár  pro   VÍTĚZE.  Za horkého počasí předvedl krásnou práci a na rozhodčí i ostaní působil velmi vyrovnaně.  Musím poznamenat, že Zack je velký blázínek, umí zlobit a dělat obrovské klukoviny, ale pozná, kdy je čas pracovat a důležité je, že pozornost umí udržet i v náročných chvilkách a podmínkách. Všechno to nejde hned  a samo, ale jde to.

červenec 2016

9.7.-10.7.2016 Pohár prezidentky RKCZ

Celá příprava a cvičení posledních měsíců byla mířena na předvedení Zacka na všestranných zkouškách. Poslední 3-4 týdny před MVZPR jsme trénovali i několikrát denně, přes poledne, ráno a večer. Na rozběhanou jsme chtěli jít nějaké menší zkoušky, bohužel všechny  se konaly buď daleko nebo byly obsazené. Vylosovali jsme se do super skupiny a díky klidné a milé náladě jsme si zkoušek užívali. Začínali jsme na velkém lese, předvedli šoulačku, kde po přivolání Zack rychleji vstal, ale v klidu přišel k noze. známka 3 na začátek zamrzela, ale nevadila. Práce na barvě byla krásná, s malou nepřesností v nízkém porostu, kde sešel v povolené vzdálenosti, ale sám se opravil a srnce dohledal a se známkou 4 jsme se mohli přesunout do malého lesa. Na vlečce pracoval pod větrem jako všichni pejsci ve skupině, takže žádné překvapení z další 3. Čtverec v lese byl pro Zacka něčím konečně akčním, kdy se mohl s vášní rozběhnout a využít svého nosu a ve výborném čase  oba kusy dohledal a přinesl. V terénu ,při chůzi na volno nejspíš přemýšlel nad nemožností své vůdkyně, která leze přes hromady klestí a prodírá se maliňáčím a  naznačil to i označením jedné z překážek a obejitím nemilých malin (momentálně trénujeme chůzi skoro po čtyřech, tempem šoulačky...nevíme co nás kde čeká za další překvápko), za 2 a spadnutí do druhé ceny nás nejenže zarmoutilo, ale hodnou chvilku donutilo přemýšlet o odjezdu domů.....ale protože opět celá naše skupinka dopadla stejně....až na jednu 3, zatím jsme pokračovali a na klidy k chatě nastoupili. Jako střelce jsme dostali neohroženého pistolníka s mnoha náboji, který asi dostal poučení od našeho táty, jak učit klid na stanovišti, takže větvičky padající  ze stromů, kolem fyzicky neutahaného česepíka byly na moje pochodující nervy super zkouškou. Ještě že mi to manžel  při tréninku nezjednodušoval, klidy 4 a sobotní den za námi. V neděli  jsme nastoupili na vodu, po vypuštění  Zacka do pěšinky vedoucí ke kachně, se česepík divil, že by to mohlo být tak snadné a radši zalezl do rákosí, chvilku se asi brodil v bahně a potom si pro kachnu  došel, disciplína z pole dohledávka 2 kusů bylo něco na proběhnutí takže super. Navádění na vodě se  po mojí chybě v rozhodnutí a  nevnímání psa stalo  další disciplninou s 2 pro záměnu.  Po té jsme se přesunuli na práci na poli. Ve velmi teplém počasí a před polednem ,jsme na navádění na první kus  předvedli slušnou neposlušnost, Zack se rozhodl téměř odejít do auta, po druhém nasazení už nám nic nebylo platné, že to potom už šlo. Zkoušky jsme  došli s 460 body v III.ceně  s velkou zkušeností a... cvičíme dál.

 

 

Fotogalerie: Zodiac Silver Boy Kelečský poklad

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

PP