“O nás ...”  

V podhůří Chřibů, severovýchodně od Kyjova, v údolí Hruškovického potoka, leží Ježov. Tady jsme si r.1996 pořídili našeho prvního psa, žlutého labradora Arta, později jagdterriery. Psi byli lovecky vedeni, jagoška Gema, chovná, nikdy nezabřezla. Art složil zkoušky lovecké upotřebitelnosti, ale nikdy jsme ho neuchovnili, trpěl epilepsií. Přesto celý život byl aktivním loveckým psem mysliveckého sdružení Ježov. Po jeho boku vyrůstaly naše děti, jeho vlastnostem a povaze jsme podřizovali výběr dalšího člena smečky. V době, kdy Artík odešel do psího nebe, jaro 2010, jsme měli vybráno, ne tolik známé plemeno retrieverů - Chesapeake Bay Retrievera. Hledali jsme štěně, fenku tmavé barvy po lovecky vedených rodičích s typickým exteriérem. V srpnu 2010 se stala členem rodiny Atta z Koleského statku. Během 2 let se stala fenou s výstavními i loveckými úspěchy. Úspěšně byla uvedena do lovecké praxe. Roku 2012 se stala chovnou fenou. V roce 2011 nám začala zasahovat dcera Gabka do výcviku, po domluvě jsme jí pořídili fenku westíka, tudíž smečka nově čítala druhou fenku, Alannis of Moondaisy Star. Alis se stala parťákem naší Atty , r. 2012 byla doporučena k chovu a splnila podmínky chovnosti. V tuto dobu jsme začali přemýšlet o zřízení chovatelské stanice a o jejím názvu. Nejbližší okolní krajina, místo nedaleko domu,kde v brzkých jarních dnech kvetou u nás chráněné koniklece velkokvěté,malý pahorek uprostřed zemědělských kultur, přírodní památka Hošťálka. Stala se inspirací pro vznik názvu naší chovatelské stanice od Hošťálky 5.06.2012

 

Už bylo řečeno, že CHS jsme se stali z velké lásky k plemenům, se kterými pracujeme .  Nepřestaneme hledat ideální jedince pro naši práci a chov, ale ten krásný a vyhovující základ máme doma a od toho se chceme odrážet.

Všichni naši jedinci jsou neustále v kontaktu s honitbou a prací loveckého psa. Mladí se neustále učí novým dovednostem, zdokonalují se a chystají na zkoušky z výkonu a následnou práci v honitbě.  V maximální míře doprovází manžela na mysliveckých akcích po dobu celého roku. Jsou součástí každodenního života ,  i když nevyrážíme ven. Přijímají s námi návštěvy, spolupracují v záhonech a pomáhají s údržbou zahrady. Jsou harmonickou smečkou , která je rozdělena pouze v  době hárání.

Záleží nám na tom, aby plemena neztratila svá původní poslání, aby pracovní vlohy nesla , předávala dalším generacím . Svým exteriérem byla nadále krásnými , standartními a zdravými  zástupci plemene.